Створення блакитного світлодіода дозволило впровадити яскраві і енергозберігаючі джерела світла.

Нобелівську премію з фізики за 2014 року отримали Ісаму Акасака, Хіросі Амано і Судзі Накамура.

 

Премія присуджена за розробку блакитних оптичних діодів, що дозволили впровадити яскраві і енергозберігаючі джерела світла.

 

“Світлодіоди червоного і зеленого діапазону були придумані давно, але нам не вистачало діодів синього. Якщо є червоний, зелений і блакитний – виходить білий колір. І так Ньютон показав давним давно. Тепер, завдяки блакитного світлодіоду, ми можемо отримати біле світло, і лампочки можна використовувати довго. Ця технологія замінює інші технології, і кожен з них носить її в кишені. Спалах і екран засновані на світлодіодах”, – прокоментував вручення нагороди Нобелівський комітет.

 

Минулого року нагороду з фізики отримали Пітер Хіггс і Франсуа Енглер. Її вручили за теоретичні роботи, пов’язані з поясненням генерації маси в електрослабкому секторі частинок Стандартної моделі. Статті вчених були оприлюднені в 1960-х роках і тільки в 2012 році в результаті виявлення бозона Хіггса на Великому адронному колайдері отримали своє підтвердження.

 

Перший раз премією у 1901 році був нагороджений Вільгельм Рентген за відкриття променів, названих згодом на його честь. Всього до 2013 року відбулося 107 церемоній вручення премій з фізики. Загальне число лауреатів – 195, з них 47 отримали її одноосібно.

 

За традицією в Стокгольмі 10 грудня 2014 року, в день смерті її засновника, має відбутися офіційне вручення нагороди. Крім преміальних, король Швеції вручить вченим дипломи та медалі із зображенням Альфреда Нобеля. Премію з фізики присуджує Шведська королівська академія наук. Вона ж і обирає майбутніх лауреатів з кандидатів, запропонованих Нобелівським комітетом з фізики.

нові led-світильники

НОВІ LED-СВІТИЛЬНИКИ

 

    
 Світлодіодний світильник Shark (100-150 Вт).
 
Світлодіодні світильники серії Shark є оптимальним рішенням
для освітлення вулиць,магістралей, промислових
та прибудинкових територій.
Детальніше
 
           
Світлодіодний світлофор серії ZNAK 
(8 Вт)
 
Cвітлодіодний світлофор серії ZNAK на напівпровідникових
джерелах світла (світлодіодах) призначений для
позначення нерегульованих перехресть, пішохідних переходів.