uk UK en EN

Існують певні критерії для вибору оптимального світлодіодного світильника з урахуванням особливостей вашого приміщення або території.

Згідно з оцінкою фахівців компанії «СЕТО», можна виділити наступні базові критерії:

 

• Світловий потік від світильника для офісних приміщень повинен бути не нижче 3200-3400 Лм;

Відомий маркетинговий хід: «це пряма заміна 4×18» ми охоче віримо і купуємо, замінюємо 1 до 1, потім дивуємося, чому в офісі темно, як в печері. Тому для початку необхідно знати, як світить новий світильник 4×18 (світловий потік і освітленість на робочій площині). Саме новий світильник, з чистою оптикою і лампами, які не виробили свій ресурс і світять на 100% світлового потоку. Найпростіший, але якісний світильник 4×18 – це не менш 3200 лм і приблизно 440 лк на робочій площині (0,85 м2) з висоти трьох метрів.

 

• Коефіцієнт (індекс) кольоропередачі Rα ≥ 80

Один з найважливіших показників якості офісного освітлення в європейських нормах освітлення робочих місць (EN 12464-1). При використанні світильників з низьким Rα (<80) кольори розпізнаються людським оком набагато гірше, що неприпустимо в умовах напруженої зорової та розумової роботи, наприклад, при роботі на комп’ютері. Внаслідок цього, у людини, що працює в такому приміщенні, можуть спостерігатися головні болі, швидка стомлюваність. Так що, якщо Ви прагнете знизити продуктивності праці в вашому офісі (чи офісі клієнта) можете придбати світильники з з низьким Rα.

 

• Вся електроніка і світлодіодні елементи, які встановлені в світильнику, повинні бути високої якості і обов’язково мати гарантію!

Якість світильника і термін його служби завжди визначається якістю його основних компонентів. Якщо компоненти поставлені надійним виробником, який гарантує їх належну якість, то можна очікувати, що світильник буде добре служити Вам і не ламатися. Компанія «СЕТО» надає до 5 років гарантії на свої вироби.

Ключові вищеописані параметри є параметрами світильника, а не його окремих компонентів (світлодіодного модуля або джерела живлення).

Дуже часто вітчизняні виробники світлодіодних світильників в якості параметрів світильника вказують параметри його окремих компонентів, тим самим не беручи в розрахунок втрати на оптиці (оптичний ККД) і втрати джерела живлення і вводячи клієнтів в оману. Заявлений співвідношення лм / Вт може істотно відрізнятися в гірший бік від реального.

 

• На світлодіодному світильнику має бути вказано не просто строк його служби, а строк служби з урахуванням спаду світлового потоку.

Термін служби світлодіодного світильника залежить від терміну служби багатьох його компонентів: світлодіодних модулів, драйвера і т.д. Необхідно грамотно відображати даний показник. Для цього відповідальні виробники світильників вказують не тільки термін служби в годинах, наприклад 50 000 годин, але ще й спад світлового потоку (у процентному вираженні) по закінченню зазначеного терміну, наприклад, L70 Та 25°C. Таким чином, це означатиме, що по закінченню 50 000 годин спад світлового потоку складе не більше 30% при t = 25°С;

 

• Якісна біновка.

Неорганічні світлодіоди, які активно застосовуються зараз в світлотехніці, це штучно вирощені кристали і кожен з них індивідуальний і унікальний за своїми електричними, колірними та світловими характеристиками. Щоб світло в кожному окремому світильнику й у всій світловий установці було «однаковим», необхідно провести сортування та відбір світлодіодів за певними характеристиками. Цей процес називається «Біннінг». Даний параметр не потрапляє під норми безпосередньо, але використання виробником бінов низької якості, а іноді навіть не бінованних світлодіодів, призводить до різкого погіршення однорідності світла та зниження індексу Rα. А також сформує в цілому негативне відношення до такрго світильника, що здатне звести нанівець весь енергозберігаючий ефект і дискредитувати в очах клієнта саму ідею світлодіодного освітлення.

 

• Колірна температура для офісного світильника не вище 4000 K (нейтрально-біле світло, показник вказаний згідно з європейськими стандартами).

За оцінками експертів OSRAM OS використання світлодіодів з колірною температурою більше 5500 К призводить до небажаних змін кольору за рахунок збільшення частки синього кольору в спектрі випромінювання світлодіодів, таким чином всі кольори стають «неприродними» для людського ока.

У той же час, чим вище колірна температура, тим більше вихід світлового потоку (ефективність, Лм / Вт), тому багато виробників роблять світильники з ультра-холодної температурою, тим самим наближаючи світловий потік до максимуму, але нехтуючи при цьому зором людини.

 

• Конструкція оптики і електрична схема світильника повинні бути сплановані таким чином, щоб виключати або мінімізувати появу темних плям у разі вигорання окремого світлодіода.

Тому, багатьма виробниками зараз застосовуються різні схемотехнічні рішення та різноманітні оптичні технології.

 

• Хороший тепловідвід.

У більшості випадків корпус офісного світлодіодного світильника успішно справляється з розсіюванням тепла виробляється світлодіодами. Проте загальним правилом є «дихаюча» конструкція корпусу, яка ефективно відводить надлишки тепла.

 

• Підтримка світлореглювання.

Додатково оптимізувати споживання енергії та знизити її витрати можна за допомогою датчика присутності/руху, або за допомогою фотодатчика, який враховує кількість природного освітлення, наприклад, з вікон. Технології управління освітленням такого роду допомагають скоротити витрати на енергію до 70-80%. Для цього, світлодіодний світильник повинен мати регульоване джерело живлення.

 

Світильники ТМ «СЕТО» відповідають усім вищевказаним рекомендаціям. Купуючи нашу продукцію, Ви отримуєте надійне та сучасне джерело світла, яке не тільки забезпечить вас якісним освітленням на довгі роки, але й суттєво знизить ваші витрати на електроенергію.