Перехід на LED-освітлення дозволить Україні економити близько 2,5 млрд грн на рік. Про це повідомив експерт з інновацій на ринку енергозберігаючих джерел світла Марк Захаров на прес-конференції в середу.

“Якщо всі українські споживачі побутової сфери перейдуть на світлодіодне освітлення, ми зможемо заощадити близько 2,5 млрд грн на рік, наприклад це п’ята частина бюджету України на охорону здоров’я”, – сказав М. Захаров.

 

Він також зазначив, що нові джерела освітлення дозволять економити 8,3 млрд кВт на рік, що дорівнює річному споживанню електроенергії у Києві або невеликій європейській державі.

 

За словами експерта, згідно з зовнішньою інформацією, перехід на таке освітлення в світі на рівні 60-65% має відбутися до 2020 року, а в Україні – до 2023 року.

“Україні потрібно буде всього на 2-3 роки більше для переходу, ніж країнам Євросоюзу. Тобто ми можемо говорити про те, що до 2023 року основним освітленням, яке буде використовуватися в Україні, стане світлодіодне”, – сказав він.

 

Як зазначив М. Захаров, з початку року попит на LED світильники в Україні зріс на 40% і згідно з прогнозом підвищиться ще на 60%.

 

У свою чергу, Європа переходить на світлодіодне освітлення активніше, частка цього ринку зростає на 150 % на рік.

“Різниця в динаміці ринку полягає в більш високих тарифах на електроенергію в ЄС і традиційному європейському підході до свого здоров’я”, – повідомив експерт.

 

Крім того, в 2013 році в Україні відбувся різкий стрибок попиту на LED – освітлення з боку торговельних центрів та автомобільних заправних станцій – на 20-30%.

“У такому підвищені попиту немає нічого незвичайного. Освітлення дозволяє не тільки на 70% більше економити на електроенергії, але й збільшує на 10-20% рівень продажів і на 8-16% – продуктивність виробництва”, – сказав М. Захаров.

 

По матеріалам finance.ua

нові led-світильники

НОВІ LED-СВІТИЛЬНИКИ

 

    
 Світлодіодний світильник Shark (100-150 Вт).
 
Світлодіодні світильники серії Shark є оптимальним рішенням
для освітлення вулиць,магістралей, промислових
та прибудинкових територій.
Детальніше
 
           
Світлодіодний світлофор серії ZNAK 
(8 Вт)
 
Cвітлодіодний світлофор серії ZNAK на напівпровідникових
джерелах світла (світлодіодах) призначений для
позначення нерегульованих перехресть, пішохідних переходів.