uk UK en EN

Перехід на LED-освітлення дозволить Україні економити близько 2,5 млрд грн на рік. Про це повідомив експерт з інновацій на ринку енергозберігаючих джерел світла Марк Захаров на прес-конференції в середу.

“Якщо всі українські споживачі побутової сфери перейдуть на світлодіодне освітлення, ми зможемо заощадити близько 2,5 млрд грн на рік, наприклад це п’ята частина бюджету України на охорону здоров’я”, – сказав М. Захаров.

 

Він також зазначив, що нові джерела освітлення дозволять економити 8,3 млрд кВт на рік, що дорівнює річному споживанню електроенергії у Києві або невеликій європейській державі.

 

За словами експерта, згідно з зовнішньою інформацією, перехід на таке освітлення в світі на рівні 60-65% має відбутися до 2020 року, а в Україні – до 2023 року.

“Україні потрібно буде всього на 2-3 роки більше для переходу, ніж країнам Євросоюзу. Тобто ми можемо говорити про те, що до 2023 року основним освітленням, яке буде використовуватися в Україні, стане світлодіодне”, – сказав він.

 

Як зазначив М. Захаров, з початку року попит на LED світильники в Україні зріс на 40% і згідно з прогнозом підвищиться ще на 60%.

 

У свою чергу, Європа переходить на світлодіодне освітлення активніше, частка цього ринку зростає на 150 % на рік.

“Різниця в динаміці ринку полягає в більш високих тарифах на електроенергію в ЄС і традиційному європейському підході до свого здоров’я”, – повідомив експерт.

 

Крім того, в 2013 році в Україні відбувся різкий стрибок попиту на LED – освітлення з боку торговельних центрів та автомобільних заправних станцій – на 20-30%.

“У такому підвищені попиту немає нічого незвичайного. Освітлення дозволяє не тільки на 70% більше економити на електроенергії, але й збільшує на 10-20% рівень продажів і на 8-16% – продуктивність виробництва”, – сказав М. Захаров.

 

По матеріалам finance.ua